Valašské frgále

1/4 kg polohrubé mouky
5 dkg cukru krystal
2,5 dkg droždí
125 ml mléka
6 dkg oleje (tj.asi 0,5 dcl)
1 vejce
1 žloutek
citrónová kůra
špetka soli

Náplň:
1 tvaroh (250g)
1 žloutek
mletý cukr dle chuti
(popř. trošku mléka)

Posypka:
10 dkg hl.mouky
5 dkg Hery
3 dkg ml. cukru
1/2 vanilkového cukru

Těsto:
Vlažné mléko, droždí a cukr necháme vykynout - tím vznikne kvásek. K němu přidáme ostatní suroviny. Celou směs mísíme vařečkou až vznikne vláčné těsto. Necháme v teple dobře vykynout - asi 1/2hod..
Těsto rozdělíme na dvě poloviny a uděláme 2 bochánky. Na pečícím papíře každý bochánek roztáhneme na průměr asi 28cm. Okraje koláče potřeme žloutkem. Povrch potřeme náplní (tvarohovou), na ni natřeme povidla zředěná rumem a nakonec posypeme posýpkou. Necháme v teple vykynout a pečeme v troubě na 250 stupňů.

Lenka Krausová

100_9260.JPG 100_9268.JPG
0

Frgály by se měly během

Frgály by se měly během kynutí,ještě promísit,myslím ,že dokonce několikrát a po upečení pokapat máslem s rumem.Nepekla jsem,ale slyšela od zkušených Valašek. Open-mouthed Red rose Red rose Red rose

Alvapko, máš pravdu, já

Alvapko, máš pravdu, já to brala jako "samozřejmost" Embarrassed . A protože mám novou pekárničku na chleba, tak jsem dělala těsto v ní, tam se mísilo a kynulo 3x Wink

No úžasný . Frgále mám

Obrázek uživatele Pavluša

No úžasný Clapping . Frgále mám moc ráda Tongue out Tongue out . Já je pak nakonec, když je vyndám z trouby ještě horké pokapu a okraj pomažu hruškovicí nebo slivovicí s máslem Wink , To je pak krásná vůně a dobrota Tongue out .

Leni s dovolením ukládám

Obrázek uživatele Wendy

Leni s dovolením ukládám Wink frgál vypadá úžasně Clapping Clapping

Reklama