Pečení

A DORT JE HOTOVÝ

Kdo by nepoznal jaké je to psí plemeno - DALMATIN Wink

Dalmatýnci
0

PEČEME DORT - pokračování

Promazání, omazání, osypání dortu.

ořechová hmota:200 g ořechů, 100-150 g ml.cukru, 1 dl rumu. postup promazávání jak jednoduše osypat dort cukrová poleva
0

PIŠKOT NA DORT

Množství surovin nám určí velikost formy. Já dnes peču dort květ, průměr formy je 31 cm. Piškot: 4 bílky a špetku soli šleháme, když se nám začne tvořit sníh přidáme 160 g cukru krupice a vyšleháme sníh, přidáme 4 žloutky a stále šleháme, přidáme na každé vejce lžíci oleje, nebo vody a nebo olej s vodou (dám 2lžíce oleje a 2 vody) a ještě dobře vyšleháme. Vařečkou nebo gumovou stěrkou vmícháme zlehka 160 g polohrubé mouky ( s ořechy nebo kakaem). Těsto vlejeme do vymazané a moukou vysypané formy (nebo vyloženou pečícím papírem).

kakao si dobře promícháme s moukou piškoy se odtáhl od kraje formy piškot dva oříškové, jeden kakaový
10
Průměrné hodnocení: 10 (hlasovalo: 3)

Postup - PEČENÍ DORTU - úspěch zaručen

Dort pro děti, pečeme stejně jako pro dospělé. Co se týče piškotu, je to stejné. Jde-li o krém, tam se to liší. Dort pro děti by neměl být rumový a když jo,,, tak jen ovonět. Pokud nemá být krém moc máslový, vybereme si krém s pudinkem nebo kondenzovaným mlékem. Krém s kondenzovaným mlékem můžeme nadstavit kaší z mléka a mouky, tím bude méně máslový. Birthday cake Dort pro dospělé ???

0

ABY BYL DORT ROVNÝ - jak na to?

Peču si každý plát samostatně, zdá se mi to lepší. Těsto lejeme stejnoměrně po okraji formy směrem do středu. Nikdy nelejeme těsto na jedmo místo. Pláty můžeme udělat střídavě ořechový a kakaový, nebo světlý, ořechový a kakaový, na řezu to potom pěkně vypadá. Na pracovní podnos-desku si dejte papír, je dobré mít desku bez okrajů-rovnou. Jako první položíme plát který chceme mít nahoře a pokračujte v promazávání a lepení plátů dle libosti. Snažíme se případné nerovnosti srovnat při promazávání.

0

Reklama