Věnečky, větrníky, labuťky

Odpalované
Těsto:
32 dkg vody
12 dkg tuku
12 dkg hladké mouky
13 dkg hrubé mouky
6-7 vajec
sůl

Krém:
85 dkg mléka
24 dkg pískového cukru
12 dkg pudinkového prášku
4 žloutky
25 dkg másla
vanilkový cukr
příchuť

Vodu, sůl a tuk přivedeme k varu, přisypeme mouku a mícháme na ohni tak dlouho, až se hmota nechytá na stěny. Necháme trochu prochladnout a vmícháme vejce, jedno po druhém. Sáčkem stříkáme na plech tvary, pokropíme plech studenou vodou a dáme péci.Pečeme 230 oC cca 10 minut a pak ztlumíme na 180 oC a dopečeme. Ještě teplé prokrojíme.

Krém:
Uvaříme z mléka, pudinku, žloutků, cukru a vanilkového cukru hustý krém, po vychladnutí zašleháme do másla a přidáme příchuť - plníme korpusy.

Poleva:
polevu na větrníčky jsem udělal ze zbytku karamelu (25dkg cukru-upražit na karamel, pak zalít 1 ohřátou šlehačkou, nechat rozvařit), který jsem si připravovala do šlehačkové náplně. Utřela jsem moučkový cukr, malinko horké vody a přidala karamel, chvíli míchala, pak jsem větrníčky potřela. Je to taková cukrová poleva s karamelem. Množství surovin dělám "od oka".
Ohřívám jen v hrnečku na "plotně", když ji naleješ do karamelu studenou, tak to dost bublá a stříká. S teplou se ale karamel musí také zalévat opatrně a pomalu,jde z toho dost páry, pozor na opaření. Ať se poleva podaří.(Karamelu jsem použila jen asi 1/4 z výše uvedeného množství)

Jarmila

P1120403.JPG P1120406.JPG
10
Průměrné hodnocení: 10 (hlasovalo: 7)

Poleva

Větrníčky jsou moc krásné, mohla bych poprosit ještě o recept na karamelovou polevu? Děkuji

Polevu

jsem popsala ke konci stránky (je to cca 5 příspěvek od konce), když to nenajdeš dej vědět já Ti to napíšu znova. Wink

Už jsem jí objevila, před

Už jsem jí objevila, před tím jsem jí přehlídla. Tu šlehačku ohříváte v mikrovlnce nebo jak? Díky za odpověď

šlehačku

ohřívám jen v hrnečku na "plotně", když ji naleješ do karamelu studenou, tak to dost bublá a stříká. S teplou se ale karamel musí také zalévat opatrně a pomalu,jde z toho dost páry, pozor na opaření. Ať se poleva podaří.(Karamelu jsem použila jen asi 1/4 z níže uvedeného množství)

Díky za vyčerpávající

Díky za vyčerpávající popis. Já jsem teď zkoušela bezlepkové větrníky, ale ta karamelová poleva, kterou jsem dělala podle receptu z internetu byla dost vodová. Tuhle určitě zkusím.

Dášík.holky jaký je

Obrázek uživatele dášík

Dášík.holky jaký je rozdíl,když je v tomhle receptu do těsta tuk a v druhém je olej.

Dášíku,

Obrázek uživatele Jarmila Mo

v tomto ti sice neporadím, to chce vyzkoušet, ale tuk s olejem by se váhově zaměňovat neměl, není to to stejné. Já peču podle receptu od Pelikána a tam je olej na váhu, recept je super (450 g hl. mouky, 180 g oleje, lžičenka soli, 580 g vajec (asi 11 ks), 600 g vody) Hlavně aby to těsto bylo hustší, né sice moc, ale tak aby 1x skáplo z vařečky a pak už tam drželo (šlehám to el. šlehačem). A péct bez ventilátoru, na 240 st. C, po 15 min. trochu ztlumit a dopéct.

Děvčata,děkuji za vaše

Děvčata,děkuji za vaše kladné hodnocení. Recept je bezproblémový, nejméně 45-50 let starý, mám ho od své mamky. Je z doby, kdy si dodatečně dělala výúční list na kuchařku. Teď mě dcera umluvila, abych uspořádala naše používané recepty do počítače, tak když něco upečeme,co nám chutná, manžel nebo dcera "výtvor" vyfotí a přidáváme si obrázky k receptům.
Na stránkách byla nedávno diskuse k odpalovanému těstu, tak jsem poslala lety prověřené a vyzkoušené těsto. Jsem ráda, že se líbí. Ještě jednou děkuji.

prosím,

prosím, prosím....urgent...mám na plotně jakousi hutnou hmotu, vypadá to jako hodně hustá jíška Sad nevím , jestli to má tak být...ale jak do toho nymíchat ty vajíčka??? Můžu šlkehačem, nebo vařečkou, a jak to má být moc vychladlé???? prosím za rychlou odpověď...děkuji moc..Lucka

Lucko, je to dobře, hmota

Lucko, je to dobře, hmota nemusí být úplně studená, můžeš je klidně zašlehat do vlahé hmoty, já to dělám ručním šlehačem. Omlouvám se za opožděnou odpověď, ale Ivettka Ti poradila. Doudám, že se vše povedlo.

no milé vanilky...děkuju

no milé vanilky...děkuju všem za rady, ale budu to muset zkusit ještě jednou....děti to považují za zvláštní druh placatých buchet a psi si nakonec taky pochutnali...ovšem odradit se nenechám a příští výkend jdu do toho podruhé Smile Lucka

Doufám, že se příště

Doufám, že se příště podaří, opravdu to není složité, kolečko na věnečky "obtoč" 2x a "placaté buchty" budou vysoké. Troubu nech na 230 oC do té doby (cca 10 minut), než věnečky vyskočí( neotvírat troubu), pak sniž teplotu na 180 oC a nech dopéci. Určitě se povedou, držím palce. Wink

Lucko,

máš to dobře udělané, teď to nechdej vychladit a postupně el.šlehačem zamíchávem jedno vajíčko po druhém. Ať se ti to vydaří Open-mouthed Open-mouthed

Jarmilko

Obrázek uživatele bohunka

už slintám,mňammňam Clapping vypadají a určitě chutnají suprově Thumbs up Kissing

Velice šikovná,je vidět

Velice šikovná,je vidět pevnou ruku jsou jeden jako druhý. Tongue out Coffee cup

... hned bych si dala -

Tongue out ... hned bych si dala - vypadají móóóc lákavě Clapping

Ahoj, když to vidím, tak

Obrázek uživatele koby
10

Clapping Ahoj, když to vidím, tak mám takovou chuť na ty věnečky.Ach jo! Už dvě hodiny se snažím držet dietu.
To znamená, že jsem nic nejedla sladkého.No nevím, asi zítra zase něco upeču.Koby Clapping Clapping Wink

paráda

tohle můžu to je moje nota věnečky a větrníky Giggle jdu si uvařit kávu abych mohla spoň něco polknout když jsou tu takové parády Thumbs up Clapping Clapping

Moc hezké a už mám na

Moc hezké Clapping a už mám na mě chuť. Tongue out

Mňam!

10

Krása a velká dobrota.Mohu se zeptat jak děláš polevu na větrníky?Marika

Děvčata zdravím, polevu

Děvčata zdravím,
polevu na větrníčky jsem udělal ze zbytku karamelu (25dkg cukru-upražit na karamel, pak zalít 1 ohřátou šlehačkou, nechat rozvařit), který jsem si připravovala do šlehačkové náplně. Utřela jsem moučkový cukr, malinko horké vody a přidala karamel, chvíli míchala, pak jsem větrníčky potřela. Je to taková cukrová poleva s karamelem. Množství surovin dělám "od oka".

Větrníčky

Obrázek uživatele pavlikova

Je to nádhera, mohla bych poprosit o postup při připravě polevy na větrníčky.

nooo

10

tak tohle já také můžu, jsou super

Reklama