Recept na bezlepkový štrůdl

Recept na ten bezlepkový štrůdl je jednoduchý:
1 kelímek pomazánkového másla a 1,5 kelímku bezlepkové Jizerky. Vše se propracuje a dá se na 20-30 minut odpočinout do lednice (to je strašně důležité, jinak nepůjde vyválet). Mezitím si připravíte jablka a potom s těstem pracujete jako s klasickým. Jen musíte být při vyvalování opatrnější, ale jde to krásně. Z tohoto množství jsou dva štrůdly.
Je lepší, když si na plech přenesete vyválený plát a teprve potom plníte náplní. Při přenášení se hotový štrůdl může potrhat.

0

Jen dodatek k receptu, na

Jen dodatek k receptu, na který jsem zapomněla. Je lepší, když si na plech přenesete vyválený plát a teprve potom plníte náplní. Při přenášení se hotový štrůdl může potrhat, jako se mi to stalo včera Sad

Včera jsem z tohoto těsta

Včera jsem z tohoto těsta dělala taštičky plněné mandarinkami a tvarohem zahustěným pudinkem. Měla jsem jich 12. To těsto i trošku listuje. Říká se mu bezlepkové listové těsto, rozhodně nelistuje tolik jako to kupované, ale je moc dobré.

Lamenko

Obrázek uživatele zacalova

jsi zlatíčko...každá rada dobrá Wink Kissing

Já ráda poradím, když

Já ráda poradím, když můžu. Samotné mě dlouho trvalo, než jsem na všechno přišla a vychytala, a když to někomu pomůže, tak jedině dobře. Red rose Kissing Ještě bych mohla přidat recept na bezlepkové houskové knedlíky.

5 vajec, 5 hrnků Jizerky, 1 bezlepkový kypřící prášek, 2 lžičky soli, 3 hrnky mléka.
Oddělíme žloutky a bílky. Z bílků vyšleháme sníh. Žloutky vyšleháme s mlékem, přidáme sůl a mouku smíchanou s kypřícím práškem. Nakonec lehce zamícháme sníh. Já do nich ještě přidávám amaranthové kuličky, které se dávají do polévky, ale tady nahrazují housku. Prodávají se v Bille nebo v prodejnách se zdravou výživou. http://www.e-zdravajidelna.cz/e-zdravajidelna/eshop/11-1-TRIDENI-PODLE-D...
Vymažeme si hrníčky máslem, na toto množství je potřeba 8 hrníčků. Naplníme těstem ze 2/3 a dáme do mikrovlnky na 8 minut.

Reklama