Ořechové dortíčky

Zasílám recept na ořechové dortíčky, jak jsem slíbila ve Vrchlabí.

suroviny
500g polohrubé mouky, 40g droždí, 200g rozpuštěného másla, 1 vejce, 1 žloutek, vanilkový cukr, špetku soli, 100g cukru , já používá cukr s vanilkovým luskem, pak vynechávám vanilkový cukr, mléko podle potřeby.
postup
Z droždí , trochu cukru a mouky zpracujeme kvásek, necháme vykynout. Pak všechny suroviny smícháme a zpracuje obvyklým způsobem kynuté těsto. Nedáváme ho ale vykynout , ale hned ho používáme. Těsto rozdělíme na tři stejné díly, které postupně vyvalujeme . První plát těsta položíme na velký vymazaný plech, potřeme marmeládou, nejlépe rybízovou, posypeme cukrem moučkou smíchanou s mletými ořechy. Přikryjeme druhým plátem těsta a opět potřeme marmeládou a posypeme cukrem s ořechy. Nakonec vše zakryjeme třetím plátem těsta. Necháme jednu hodinu kynout, pak propícháme vrchní plát vidličkou a pečeme asi při 180 stupních.
Z upečeného vykrajujeme různé tvary, poléváme čokoládou a zdobíme. Když dortíky polijeme ze tří stran, je jejich trvanlivost nejméně tři týdny. Pečivo lze konzumovat i nevykrájené, pouze polité čokoládou po upečení.
Doufám, že vám dortíky budou chutnat.
Alena

23092011(001).jpg
10
Průměrné hodnocení: 10 (hlasovalo: 3)

Mléko

máte některá naměřenou dávku toho mléka????? + -
děkuji Red rose

Pekla jsem dnes a z těsta

Pekla jsem dnes a z těsta vykrajovala vajíčka a zdobila. Odměřila jsem mléko, abych mohla odpovědět na dotaz. Použila jsem necelé dvě deci. Záleží ale také na použité mouce. Těsto má být vláčné, aby se dobře vyvalovalo.

Děkuji moc za receptík!!!

Obrázek uživatele Leryna

Děkuji moc za receptík!!! Taky jsem měla ve Vrchlabí možnost je ochutnat a jen jsem zírala.Určitě vyzkouším!!! děkuji...

Alenko,ty ořechy tam

Obrázek uživatele zdenka

Alenko,ty ořechy tam příjdou namleté,nebo sekané a vrstvička ,nebo jen postrašit,díky předem Giggle

Ořechy melu najemno, a

Ořechy melu najemno, a směs si udělám z 150g cukru moučka a 150g ořechů. Záleží, jak kdo má rád ořechy, může dát víc i méně, mě se osvědčil tento poměr.Ještě raději připomenu, že směs se při skládání těsta na plech rozdělí na polovinu, protože se sype na dva pláty těsta. Doufám, že se pečení podaří a bude chutnat. Red rose Red rose

DORTÍČKY

Alenko,recept vypadá dobře,jen bych se chtěla zeptat na to mléko-podle potřeby-to je zhruba kolik? Díky Z. Smile

Mléko při zadělávání

Mléko při zadělávání těsta neměřím, používám vlažné a liji ho opatrně, abych neměla těsto moc řídké a nemusely dosypávat víc mouky. Zpracované těsto má být vláčné a pak se i hezky vyvaluje. Doufám, že to dobře odhadnete a pečivo se vám podaří.Alena Wink

Alenko,ořechová

dobrota-dortíčky, které jsi přivezla do Vrchlabí byly úžasné a moc dobré. Dík za recept. Tongue out

Obrázek

A co tak přidat obrázek. Děkuji Andula

Andulko, vše se s.....o na

Obrázek uživatele zacalova

Andulko, vše se s.....o na ten šup. bylo to moooc dobroučké. Chuť kynutého těsta tam nenajdeš i když si ho tam dáš osobně. Budeš rodinu podezírat, že ti podstrčila něco jiného. S buchtou to nemá až na suroviny nic společného.
Já to tipovala na 3 křehoučká linecká kolečka... úplně mě to překvapilo.
Na pohled to byl dortíček politý čokoládou a zdobený marcipánovou kytičkou.

Děkujeme za receptík,

Děkujeme za receptík, vypadá moc lákavě. Určitě vyzkouším. Prosím, jak velké asi vykrajujete ty tvary ? Wink

Já vykrajuji podle toho, k

Já vykrajuji podle toho, k jakému účelu toto cukroví peču. Na velikonoce vykrajuji vajíčka větší formičkou , koledníci to určitě ocení. Na vánoce používám malé, vypadají pak hezky na míse. Teď na sraz jsem vybrala kulatou formičku o velikosti 4 cm v průměru. Vykrajovačky musí být vyšší, aby se dostaly na dno formy. Jinak si můžete naznačit tvar a nožem vykrojit.

Alenko, děkuji moc za

Alenko, děkuji moc za odpověď. Už se na ně těším. Wink

Reklama