Medovník- bezlepkový

Medovník:
Náplň: 1/2 litru mléka a 3 lžíce bezlepkové mouky Jizerka, 1 máslo, 200 g moučky. Uvaří se kaše, ale nejde to moc dobře, tvoří se hrudky, takže si pomůžu ponorným mixérem a rozmixuju je. Potom si vyšlehám máslo s 200 g moučkového cukru a zašlehám vychladlou kaši.
Těsto: 400 g Jizerky, 2 lžičky jedlé sody, 2 vejce, 100 g změklého másla, 2 lžíce kakaa, 2 lžíce medu a 200 g moučky. Vše zpracuju a ihned vyvaluju placky. Je lepší je vyválet už na pečícím papíře, aby se při přenášení nepotrhalo. Postupně se dají péct a doporučuju je nechat na plechu vychladnout a nemanipulovat s nimi dokud jsou teplé - ihned se polámou. I když jsou už studené, tak musíte být opatrnější než u klasickéh těsta, mě se tady u toho srdíčka také jedna zlomila, ale to nevadí, v konečném výsledku to není znát. Ihned po zchladnutí placek je plním náplní a hotový medovník dáme vychladnout. Výhodou je, že se nemusí nechávat rozležet, je hodně křehký. Proto doporučuji hned tu první placku dát na tác, na kterém už dort zůstane, potom se s ním dost špatně manipuluje.

P2140140.JPG
0

Všechny recepty

jsou parádní, jenom u tohdle nevím kolik těch placek mám vyvalovat, díky Open-mouthed

To srdíčko je malé, těch

To srdíčko je malé, těch placek jsem měla 6. Ale běžně dělám na velikost kulaté formy v průměru asi 24 cm a to mám 4 placky.

Reklama